Jablíčkový den 22.10.2021

 8. 11. 2021  skola

V pátek 22. října se děti v rámci výuky zúčastnily tematického dne s názvem Jablíčkový den.

Program byl zahájen sportovními aktivitami, při nichž žáci nejprve hráli vyřazovací hru, kdy museli podle nejvyššího čísla, které padlo na kostkách najít míček v jedné ze tří barev představující barevná jablka. Poté si vyzkoušeli zahrát na sousedy, kteří se snaží přehodit co nejvíce shnilých jablek přes plot. Dále se děti snažily ve skupinách s pomocí brček na čas nazdobit korunu stromu co největším množstvím barevných jablíček (lentilek).

Během tematického dne si děti vyzkoušely práci pekařů. Samy si oloupaly a nastrouhaly jablko, a vykrojily, nazdobily, dochutily a upekly vlastní jablíčko z listového těsta.

Aktivity s tematikou jablíček pokračovaly také ve výtvarném duchu a tématem jablíček byla provázena celá výuka. Žáci druhého a třetího ročníku měly možnost ochutnat několik zajímavých odrůd jablíček a prožili hudební výchovu s písněmi Koulelo se koulelo, Pod naším okýnkem a Měla babka čtyři jabka. Na poslední píseň si žáci dokonce vyzkoušeli zatancovat mazurku.

Těší nás, že si děti jablíčkový den užívaly!

Pedagogický sbor ZŠ Verměřovice